Select Page

Doček za srebrnu Rahelu Varga

12. kolovoza 2025. | Općenito

Po povratku iz Podgorice, gdje je hrvatska ženska kadetska rukometna reprezentacija osvojila srebrnu medalju na Europskom prvenstvu, Međimurje je s ponosom dočekalo svoju mladu sportsku zvijezdu – Rahelu Varga iz Pribislavca. Srebro iz Podgorice prva je medalja ove generacije, a za Rahelu i njezine suigračice ono predstavlja simbol nove ere hrvatskog ženskog rukometa – generacije koja ne poznaje strah, bori se do kraja i već sada piše povijest.

U finalnoj utakmici protiv moćne Slovačke, Rahela Varga iz Pribislavca postigla je pet pogodaka, potvrdivši status jedne od ključnih igračica hrvatske kadetske reprezentacije. Tijekom cijelog prvenstva bila je redovito među najboljim strijelcima – protiv Austrije i Poljske postigla je po 5 golova, protiv Rumunjske čak 7 golova, za što je i proglašena najboljom igračicom utakmice. U četvrtfinalu je s 6 golova vodila Hrvatsku do velike pobjede nad Mađarskom, a ukupno je s pozicije desnog krila postigla impresivnih 33 pogotka, uz gotovo savršenu preciznost i samo jedan promašaj u finalu. Rahela je bila ključna snaga hrvatske reprezentacije i zasjala kao jedna od najvećih zvijezda cijelog turnira, ostavljajući snažan dojam i jasno pokazujući da je budućnost hrvatskog rukometa u najboljim međimurskim rukama.

Na dočeku, održanom tijekom treninga njezinih klupskih kolegica iz ŽRK Zrinski Čakovec, Rahela je primila čestitke prijateljica, obitelji i suigračica, a osobno su ih uputili i župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenica gradonačelnice Grada Čakovca Lana Remar, načelnik Općine Pribislavec Matija Ladić te dopredsjednik ŽRK Zrinski Darko Dania.

U pratnji obitelji, Rahela je emotivno zahvalila svima koji su je bodrili te kazala kako je još uvijek pod dojmom, ali ponosna na veliki uspjeh koji su postigle, pogotovo jer ga nitko nije očekivao „Od prve utakmice igrale smo s energijom, borbenošću i zajedništvom, što nas je dovelo do srebra koje nam jednako sjaji kao i zlato. Hvala klubu, obitelji i svima koji su nas bodrili – ovo je iskustvo koje ću pamtiti cijeli život,“ rekla je Rahela.

Izvor -MŽ

X
Skip to content